Somon Dna Tedavisi İzmir Derim Tıp Merkezi
 
Somon Dna tedavisi İzmir

SOMON DNA TEDAVİSİ

Zaman içinde yaş aldıkça ve çevresel faktörlerin etkisi ile cilt yapısında bozulma, elastikiyet kaybı, kuruluk ve matlık gelişmektedir. Bu matlığın giderilmesi, cildin nemlendirilmesi ve cildin eski elastikiyetini kazanması için somon balığından üretilen polinükleotidler(somon DNA) kullanılarak uygulanan bir protol geliştirilmiştir. Bu protokol içinde yer alan hyalüronik asit cildin nemlendirilemesini sağlamakta, polinükleotidler ise ciltte oluşmuş hasarın tamir edilmesini sağlamaktadır.

(Polinükleotidler) elastin ve kollajen sentezini uyararak cilt sıkılığını ve parlaklığını arttırır, güneş ışınları ve sigara gibi dış faktörlere bağlı gelişmiş hasarı onarır. Uygulama cilt altına enjeksiyon şeklinde yapılır. Seanslar 1-3 hafta aralıklarla 4-6 kez uygulanır. İşlem sonrasında yarım gün içinde gerileye bilen kızarıklık gelişle bilir. Kişinin sosyal hayatına dönmesine engel olmaz.

Somon Dna Tedavisi cilde enjeksiyon şeklinde bir uygulama olduğundan dolayı oluşabilecek morluklar makyaj ile kapatılabilir. Uygulama ile ince çizgilerde azalma, ciltte canlanma ve parlaklık, zaman içinde cilt kalitesinde artış gözlemlenir.

SOMON DNA ve HYALURONİK ASİTİN MUHTEŞEM UYUMU

Zaman ve çevresel faktörlerin etkisi ile gün geçtikçe cilt kalitesinde bir bozulma kaçınılmaz olarak ortaya çıkmaktadır. Bu süreçte kollajen ve elastin liflerde parçalanma, hyalüronik asit miktarında azalma ciltte nemsiz, mat bir görünüm ile birlikte elastikiyette bir azalmaya neden olmaktadır. Pi system biyolojik olarak ciltte yeniden bir canlanma sağlayan yeni ve üstün bir sistemdir. Bu protokol cilt yapısını güçlendirir, cildi sıkılaştırır, azalan nem dengesini düzenler. Pi system vücudun doğal elemanları olan polinükleotidler ve hyalüronik asitin bir arada kullanılması prensibine dayanmaktadır. 8 yıl boyunca yapılan klinik deneyimler sonucunda bu protokolün yüz, boyun, dekolte ve ellerde cilt yapılandırılmasıyla oluşturduğu sonuçlarla yüksek hasta memnuniyeti sağladığı görülmüştür.

Her seansta cilt yapısını güçlendirmek sureti ile cildin elastikiyet ve sıkılığını arttırır. Kollajen üreten hücreler olan fibroblastların uygulama bölgesine göçünü arttırır ve güneş ışığına bağlı gelişen hasarı engeller. Cildin azalan nemini arttırır. Etkin cilt rejuvenasyonu ve fizyolojik revitalizasyonu sağlayarak daha sağlıklı görünen, pürüzsüz ve aydınlık bir cilt ortaya çıkar.