Sıkılaşma Mezoterapisi Tedavisi İzmir Derim Tıp Merkezi
 
Selülit Sıkılaşma Tedavisi İzmir

SIKILAŞMA MEZOTERAPİSİ

Sıkılaştırma mezoterapisi deriye ince iğnelerle, cildi nemlendirecek, sıkılaştıracak ilaçların enjeksiyonudur. Derimizde yaşlanma, hızlı kilo alıp verme, gebelik nedeniyle gevşeme ve sarkmalar olabilmektedir. En çok karın, kol altları, basen, boyun ve yüzde oluşan bu sarkmalar için mezoterapi yapılabilmektedir.


Mezoterapi öncesi deri lokal anestezik kremlerle uyuşturulmaktadır. İşlem uygulanacak alana göre 15-20 dakika sürmektedir. Seans aralıkları 1-2 hafta olup 8-10 seans yapılmaktadır. Bu tedavi ile aynı dönemde uygulanabilen biodermogenesi uygulamaları tedavinin etkinliğini arttırmaktadır.

İĞNELİ LİPOLİZ 

Lipoliz yağ dokusunun eritilmesi anlamına gelmektedir. İğneli lipolizde ince iğne ile yağ dokusuna yağ eritici ilaçlar verilmektedir. İşlem öncesi deri lokal anestezik kremle uyuşturulur. Uygulanacak alana göre seans sayısı 10-25 dakika arasında değişmektedir. Seans aralıkları 1-3 hafta olup, seans sayısı 1-10 arasında olabilmektedir. Özellikle gıdı, basen, karın gibi alanlardaki bölgesel yağ birikimlerine uygulanmaktadır. Sürecin diyet ve sporla desteklenmesi etkinliği arttırmaktadır.