Lazerle yüz germe Derim Tıp Merkezi İzmir
 
Ablatif lazer İzmir

LAZERLE YÜZ VE CİLT GERME

Lazer cihazları son yıllarda estetik ve kozmetik işlemlerde oldukça sık kullanılmaktadır. Bu kullanım alanlarından biri de cilt gençleştirme, germe, sıkılaştırmadır.

Kliniğimizde ablatif fraksiyonel ve nonablatif (ablatif olmayan) lazerler kullanılmaktadır.

Ablatif lazerler deride yara, soyulma yaparak etki ederken, nonablatif lazerler deride yara yapmadan etki gösterir.

Kliniğimizde ablatif fraksiyonel ve nonablatif (ablatif olmayan) lazerler kullanılmaktadır.

Ablatif Fraksiyonel Lazer Nedir?

Bu lazer deride etrafında sağlam deri alanları olan çok sayıda mikro hasar sütunları oluşturmaktadır. Bu hasarlar iyileşirken cilt yenilenmekte yeni kolajen üretimi olmaktadır. Kliniğimizde bu amaçla Er:YAG lazer kullanılmaktadır. İşlem öncesi deri lokal anestezik kremle uyuşturulur.

Gözler uygun gözlüklerle korunarak işlem uygulanır. Sonrasında cildi rahatlatmak amaçlı krem ve maskeler uygulanır. İşlem 10-20 dakika sürmektedir. Kişi sonrasındaki 1 hafta boyunca yüzünde hafif kızarıklık, küçük kabuklanmalar görür. Bu süre içinde uygun bakım kremleri uygular. Bir ay boyunca güneşten korunur. Sonrasında ihtiyaç duyuluyorsa yeni seans yapılabilir. Bu lazer ile derideki ince kırışıklıkların azalması, deride gerginlik, sıkılaşma, canlılık, parlama etkileri, izlerde azalma görülmektedir.

Non-Ablatif Lazer Nedir?

Bu lazer sistemi deride yara oluşturmadan lazer ışığıyla derinin orta katmanında ısınmaya yol açar. Bu ısınma yeni kolajen yapımını uyararak deride gerilme, canlanma, kırışıklıklarda açılmanın yanı sıra lekelerde azalma, gözeneklerde sıkılaşma sağlamaktadır.

Kliniğimizde bu amaçla ND-YAG lazer kullanılmaktadır. İşlemle eş zamanlı uygulanan soğuk hava ağrı hissedilmesini azaltmaktadır. İşlem 15-20 dakika sürmekte, 2-4 hafta aralıklarla 4-8 seans uygulanmaktadır. Seans sonrasında güneşten korunma önerilmekte , kişiler aynı gün işe dönebilmektedir.