Lazer epilasyon vücutta istenmeyen tüyleri deriye zarar vermeden kalıcı bir biçimde yok etmeyi hedefleyen bir yöntemdir. Lazer ve ışık sistemleri kıl kökünü tahrip ederler. Kıl kökünde bulunan renk pigmenti lazerin hedef hücresidir bu nedenle lazer çevredeki normal dokuya zarar vermeden sadece kıl dokusunu tahrip eder. Göz çukuru hariç vücuttaki tüm tüylü bölgelere uygulanabilir. Çok ince tüylerde, açık renkli ya da beyaz kıllarda etkili değildir.

Lazer epilasyon seanslar şeklinde uygulanır, seans öncesi en az 2-3 hafta süreyle tüyleri kökünden almamak gereklidir. Tedavi öncesi ya da seans aralarında jilet veya tüy dökücüler kullanılabilir. Ortalama 4-6 hafta aralıklarla 4-8 seansta istenen sonuca ulaşılabilmektedir. Lazer epilasyonla tedavi sonunda tüylerde %70-90 oranında azalma olur. Tüyler daha ince ve açık renkli hale gelir.

Seans sayısı kılın rengi, derinin rengi, hormonal durum, tedavi bölgesi, tüy yoğunluğu, kilo, yaş ve kullanılan ilaçlar gibi faktörlere bağlıdır. İşlem süresi ise uygulama yapılan alanın genişliğine göre değişir. İşlem sonrasında deride kızarıklık kıl köklerinde ödem olabilmektedir. Bazı lazer türlerinde esmer ve bronz tende uygulama alanlarında renk değişiklikleri, su toplama ve kabuklanma olabilir. Lazer tedavisinden önce güneşlenilmesi, solaryuma girilmesi, bronzlaştırıcı kremler kullanılması tedavi etkinliğini düşürür, yan etki olasılığını arttırır.

Merkezimizde epilasyon amacı ile Alexandrite ve diot lazer kullanılmaktadır.

lazer-epilasyon

Galeri

  • Galeri

Uygulama Ara

Sosyal Medya Hesaplarımız

Çalışma Saatleri
  • Pazartesi - Çarşamba - Cuma 09.00 - 18.00
  • Salı - Perşembe 09.00 - 20.00
  • Cumartesi 09.00 - 13.00
  • Pazar Kapalı

Anlaşmalı Kurumlar