Kaş Kaldırma Derim Tıp Merkezi İzmir
 
kaş kaldırma ameliyatı

KAŞ KALDIRMA

Son yıllarda kaşların dış ucunun yukarıya kalkık olması tercih edilen bir görünüm olabilmektedir. Bu uygulama 2 farklı yöntemle yapılabilmektedir.

Kaşın İp Askı İle Kaldırılması

Vücutta eriyebilen ameliyat iplikleriyle aynı maddeden üretilmiş özel ipler bu amaçla kullanılmaktadır. Bu iplerin üzerinde yer alan özel çentikler ve koniler ipin konduğu yerde ve gerginlikte kalmasını sağlamaktadır. Bölge temizlenir, iplerin giriş alanı lokal anesteziyle uyuşturulur ve ince iğnelerle ipler yerleştirir. Kaldırma etkisi anında görülmektedir. İpler 6 ay içinde erirken uyardıkları kolajen sentezi kaldırma etkisini 1-2 yıla uzatır.

 

Günümüzde en çok tercih edilen estetik kaş uygulamalarından biri de kalkık kaş veya kaş kaldırma uygulamasıdır.

İp Askının Yan Etkileri

Oluşabilecek yan etkiler geçicidir. İşlemden sonra morluk ve hafif ödem oluşabilir, gerginlik veya doluluk hissi duyulabilir . Bu yan etkiler birkaç gün içinde geçer. İşlem sonrası günlük hayata devam edilebilir. İşlem sonrasında 7-10 gün sırt üstü yatılması önerilmektedir.

Kalkık Kaş ve İp Askı Kimlere Uygulanmaz?

Gebelik, hastanın genel durumu bozan hastalıkların olması, şiddetli romatizmal hastalıkları olanlar, bağışıklık sistemi bozukluğu olanlar, enfeksiyonu olan hastalara işlem uygulanamaz.