Cilt Bakımı İzmir Derim Tıp Merkezi
 
Cilt Bakımı İzmir

KARBON PEELİNG

Karbon peeling (Karbon Maskesi) uygulaması özellikle yağlanmaya meyilli ciltlerde, gözenek sorunu olanlarda, cilt ton eşitsizliği ve matlık sorunu yaşayan ciltlerde kullanılan bir uygulamadır.

Her ne kadar isminde peeling geçse de aslında cildi soyan bir işlem değildir. Karbon peeling uygulaması cilt yenileme ve leke tedavisinde kullanılan Q-switched nd-yag lazer ile yapılır.

Karbon içerikli solüsyonun yüze uygulanması ardından solüsyon kuruduktan sonra uygulanan lazer gözeneklerin içindeki karbon partiküllerinin ısı ve ses dalgaları enerjisi ile parçalanmasına, bu esnada gözenek çeperinde sıkılaşma ile birlikte çevresinde kollajen yapımı uyarılmasına neden olur.

Yan etkileri

İşlem sonrasında oluşabilecek geçici hafif bir kızarıklık (ki herkeste olmaz) haricinde herhangi bir yan etki gelişmez. İşlem sıklığı 1-3 haftada birdir. Cildin ihtiyacına göre 5-10 seans arası uygulanabilir. İşlemden sonra kişi günlük hayatına rahatlıkla devam edebilir. Uygulamanın etkinliği 3-6 ay içinde giderek artan şekilde gözlemlenir.