Altın İğne Tedavisi Fiyatları İzmir Derim Tıp Merkezi
 
Altın İğne Radyofrekans İzmir

ALTIN İĞNE TEDAVİSİ

Altın İğne, kırışıklıkları azaltmak, yaşlanma belirtilerini düzeltmek, cilde daha sıkı ve genç bir görünüm kazandırmak için cildi tekrar yapılandırmaya yarayan fraksiyonel radyofrekans sistemidir.

Altın İğne cilt yenilemesi istenilen her endikasyonda kullanılabilir. Yüzdeki çizgilenmeler, göz altı elastikiyet kaybı, mimik çizgileri, boyun çizgileri ve elastikiyet kaybı, yüz ovalinin düzeltilmesi, sivilce ve sivilce izlerinin tedavisinde kullanılabilir. Aynı zamanda ciltte parlaklık sağlama, ton eşitsizliklerinin düzeltilmesi, gözeneklerin küçültülmesinde de başarı ile kullanılabilmektedir.

İlk seanstan itibaren değişim fark edilir. En iyi fark tedaviden 2 hafta sonra gözlemlenir, ciltteki yenilenme ise 3 ay devam etmektedir.

Altın İğne Tedavisi  Nedir?

Altın İğne sahip olduğu fraksiyonel radyofrekans enerjisi ile kontrollü bir şekilde cildin derin katmanlarını ısıtarak kollajen üretimini uyarır. Cilt yapısını iyileştirerek daha sıkı, parlak ve kaliteli cilt dokusu sağlar. Minimal invaziv bir sistemdir, mikro iğne matrisi kullanılarak enerjinin daha derin dokulara iletimi sağlanır.

Altın iğne radyofrekans uygulamasında radyofrekans cihazının altın iğneli başlığı cilde temas ettirildiğinde mikro iğneler otomatik olarak ayarlanan derinlikte cilt içerisine ani bir giriş yapar. Kullanılan iğnelerin uzunlukları 0.5 ile 2.0 mm arasında değişmektedir. Burada kullanılan iğneler altından yapıldığı için bu yöntem “Altın İğne” olarak da adlandırılmaktadır. Mikro-iğneler ile donatılmış olan radyofrekans cihazının akım çıkışı sağlayan ünitesi derinin üst tabakası olan epidermisi atlayıp, dermis adı verilen orta tabakaya ulaşmaktadır. Bu yöntemle iğneler cilt altına ilettiği radyofrekans dalgaları ile ısıyı 60 dereceye kadar çıkartabilmektedir.

Çok sayıdaki altın uçlu mikro iğnelerle cilt üstünde fraksiyonel mikro delikler oluşturulur ve sadece iğne ucundan gönderilen cilt üstüne temas etmeyen radyo frekans ile dermiste kollajen ve elastin üretimi tetiklenirken, epidermis ve yüzeyel cilt tabakalarına potansiyel termal hasar verilmez. Amaç verilebilecek en yüksek enerjiyi derinin üst tabakalarına zarar vermeden doğrudan cilt altına ulaştırmaktır.

  • Cilt Kırışıklıklarının Tedavisi
  •  Cilt Yenilenmesi Ve Kalitesinin Arttırılması
  •  Yüz, Boyun, Dekolte Bölgesi Sarkmaları
  •  Yara Izi (Skar) Tedavisi
  •  Sivilce Izlerinin Tedavisi
  •  Cilt Lekelerinin Tedavisi
  •  Gebelik Çatlaklarının Tedavisi
  •  Kilo Alıp Verme Gibi Çeşitli Nedenlere Bağlı Oluşan Çatlakların Tedavisi
  •  Kol Ve Bacaklardaki Sarkmaların Tedavisi
  •  Gözeneklerin Sıkıştırılması

Altın İğne Avantajları

Altın iğne radyofrekans uygulamasının en büyük avantajı uygulama sonrası fraksiyonel lazerde yaşanan uzun süreli kızarıklık, pullanma ve soyulmanın daha az olmasıdır. Hastada 1-2 gün kadar hafif bir pembelik oluşacak, pembelik bu sürenin sonunda tamamen gerileyecektir. Dolayısıyla hastanın günlük yaşantısında uzun süreli kısıtlama yapmayan bir tedavi çeşididir. Uygulama sonrasında belli belirsiz bir ödem oluşabilir, bu da kısa süre içerisinde gerileyecektir. Altın iğne yöntemi her mevsim uygulanabilmekte, ayrıca ifadenizde bir bozukluk oluşturmayarak diğer yöntemlerden kendisini ayırmaktadır.

Altın İğne Kimlere Uygulanır?

Fraksiyonel radyofrekans ile kanama bozukluğu olan hastalar, kanser hastaları ve aktif enfeksiyonu olan hastalara uygulama yapılmamalıdır.

Altın iğne mutlaka hekim tarafından, ruhsatlı sağlık kuruluşlarında yapılmalıdır.

Altın İğne Tedavisi Fiyatları?

Altın iğne tedavisi fiyatları 2021 yılında güncel haliyle İzmir Derim Dermatoloji Tıp Merkezi'nden öğrenilebilir.