Altın İğne Nedir?

Altın İğne kırışıklıkları azaltmak, yaşlanma belirtilerini düzeltmek, cilde daha sıkı ve genç bir görünüm kazandırmak için cildi tekrar yapılandırmaya yarayan fraksiyonel radyofrekans sistemidir.

Nasıl Etki Eder?

Altın İğne sahip olduğu fraksiyonel radyofrekans enerjisi ile kontrollü bir şekilde cildin derin katmanlarını ısıtarak kollajen üretimini uyarır. Cilt yapısını iyileştirerek daha sıkı, parlak ve kaliteli cilt dokusu sağlar. Minimal invaziv bir sistemdir, mikro iğne matrisi kullanılarak enerjinin daha derin dokulara iletimi sağlanır.

Altınİğne-1

Hangi Tedavilerde Kullanılır?

Altın İğne cilt yenilemesi istenilen her endikasyonda kullanılabilir. Yüzdeki çizgilenmeler, göz altı elastikiyet kaybı, mimik çizgileri, boyun çizgileri ve elastikiyet kaybı, yüz ovalinin düzeltilmesi, sivilce ve sivilce izlerinin tedavisinde kullanılabilir. Aynı zamanda ciltte parlaklık sağlama, ton eşitsizliklerinin düzeltilmesi, gözeneklerin küçültülmesinde de başarı ile kullanılabilmektedir.

Kaç Seans Gereklidir?

Tedavi programına ve endikasyona bağlı değişmekle birlikte seans sayısı 2-6 arasında değişmektedir. Seans aralıkları genellikle 3-4 haftadır.

Ne Zaman Sonuç Almaya Başlanır?

İlk seanstan itibaren değişim fark edilir. En iyi fark tedaviden 2 hafta sonra gözlemlenir, ciltteki yenilenme ise 3 ay devam etmektedir.

Uygulamadan Sonra Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

İşlemden sonra 1-5 gün süren kızarıklık olabilir. 2 gün sonra makyaj yapılabilir. Tedavi süresinde güneşten korunmaya dikkat etmek gerekir. Uygulamanın çeşidine bağlı olarak birkaç gün sonra ortaya çıkan bir hafta kadar sürebilen küçük kabuklanmalar olabilir. İşlemden sonra tedavi bölgesi nemlendirilemeli, güneşten ve tahriş edici durumlardan korunmalıdır.

--

Mikro iğneli fraksiyonel radyofrekans sistemi son yıllarda geliştirilmiş yeni bir teknolojidir. Bu sistemde ucunda küçük altın iğnelerden oluşan bir başlık ve bu başlığın bağlı olduğu bir radyofrekans ünitesi bulunur. Radyofrekans enerjisi altın iğneler yardımıyla derinin alt tabakalarına iletilir. İletilen bu enerji dokuları ısıtır. Bu enerji deri altındaki dokularda yeni kollajen yapımını ve hasarlı kollajenin onarılmasını sağlar. Böylece ciltte yenilenme, hasarlı dokuların onarımı, parlak ve gergin bir cilt oluşumu gözlenir.

İğneli radyofrekansın etki mekanizması nedir?

Altın iğne radyofrekans uygulamasında radyofrekans cihazının altın iğneli başlığı cilde temas ettirildiğinde mikro iğneler otomatik olarak ayarlanan derinlikte cilt içerisine ani bir giriş yapar. Kullanılan iğnelerin uzunlukları 0.5 ile 2.0 mm arasında değişmektedir. Burada kullanılan iğneler altından yapıldığı için bu yöntem “Altın İğne” olarak da adlandırılmaktadır. Mikro-iğneler ile donatılmış olan radyofrekans cihazının akım çıkışı sağlayan ünitesi derinin üst tabakası olan epidermisi atlayıp, dermis adı verilen orta tabakaya ulaşmaktadır. Bu yöntemle iğneler cilt altına ilettiği radyofrekans dalgaları ile ısıyı 60 dereceye kadar çıkartabilmektedir. Çok sayıdaki altın uçlu mikro iğnelerle cilt üstünde fraksiyonel mikro delikler oluşturulur ve sadece iğne ucundan gönderilen cilt üstüne temas etmeyen radyo frekans ile dermiste kollajen ve elastin üretimi tetiklenirken, epidermis ve yüzeyel cilt tabakalarına potansiyel termal hasar verilmez. Amaç verilebilecek en yüksek enerjiyi derinin üst tabakalarına zarar vermeden doğrudan cilt altına ulaştırmaktır.

İğneli radyofrekans nasıl uygulanmaktadır?

Mikro iğneli fraksiyonel radyofrekans (Altın İğne) sistemi uygulaması öncesi cilt temizlenir, ağrıyı minimize etmek amacı ile topikal anestezik kremler ile anestezi yapılmaktadır. Kişiye özel başlık sisteme takılır ve uygun dozlar belirlenir. Uygulama ortalama 30 dakika sürmektedir. Uygulama sonrası ilk 5-6 saat içerisinde cildinizde yoğun kızarıklıklar oluşacaktır. Takip eden 24 saat – 72 saat arasında ise kızarıklıklar geçerek pembeleşmeye başlamaktadır. Seans yapıldığı gün yüz yıkanmamalı, seanstan sonra makyaj yapılmamalıdır. Uygulamadan sonra hafif kızarıklık, şişlik, ciltte kuruluk ve gerginlik görülebilir. Cilde nem veren kremler ve antibiyotik kremler seanstan sonra 3 gün süreyle uygulanmalıdır. Seans yapıldığı gün güneşten kaçınılmalı ve güneş banyosu ya da solaryum yapılmamalıdır. Uygulama sonrası ciltte minik kabuklanmalar olabilir, bu kabuklanmalar seanstan 3-4 gün sonra kendiliğinden geriler.

Fraksiyonel radyofrekans uygulamasının kullanım alanları nelerdir?

 • Cilt kırışıklıklarının tedavisi
 • Cilt yenilenmesi ve kalitesinin arttırılması
 • Yüz, boyun, dekolte bölgesi sarkmaları
 • Yara izi (skar) tedavisi
 • Sivilce izlerinin tedavisi
 • Cilt lekelerinin tedavisi
 • Gebelik çatlaklarının tedavisi
 • Kilo alıp verme gibi çeşitli nedenlere bağlı oluşan çatlakların tedavisi
 • Kol ve bacaklardaki sarkmaların tedavisi
 • Gözeneklerin sıkıştırılması

Altın İğne sistemi kaç seans uygulanmaktadır?

Mikro iğneli fraksiyonel radyofrekans sistemi ayda bir seanslar şeklinde uygulanır. Cilt yenileme ve sivilce izi tedavisinde 3-5 seans uygulama yeterlidir. Cilt çatlaklarında ise 5-6 seans tedavi gereklidir.

İğneli radyofrekans hangi bölgelere uygulanmaktadır?

Cilt gençleştirme amacıyla fraksiyonel radyofrekans sistemi tüm yüz, boyun bölgesi ve dekolteye uygulanabilir. Göz çevresi gençleştirme ve el bölgesine de uygulama yapılabilir. Ciltte parlaklık, gerginlik, yüz ovalinde toparlanma ve cildin yapısında düzelme görülür. Fraksiyonel radyofrekans tedavisinin diğer uygulamalar ile birlikte uygulanması etkiyi daha da artırmaktadır.

İğneli radyofrekans kimlere uygulanmamaktadır?

Fraksiyonel radyofrekans ile kanama bozukluğu olan hastalar, kanser hastaları ve aktif enfeksiyonu olan hastalara uygulama yapılmamalıdır.

İğneli radyofrekansın avantajları nelerdir?

Altın iğne radyofrekans uygulamasının en büyük avantajı uygulama sonrası fraksiyonel lazerde yaşanan uzun süreli kızarıklık, pullanma ve soyulmanın daha az olmasıdır. Hastada 1-2 gün kadar hafif bir pembelik oluşacak, pembelik bu sürenin sonunda tamamen gerileyecektir. Dolayısıyla hastanın günlük yaşantısında uzun süreli kısıtlama yapmayan bir tedavi çeşididir. Uygulama sonrasında belli belirsiz bir ödem oluşabilir, bu da kısa süre içerisinde gerileyecektir.

Altın iğne yöntemi her mevsim uygulanabilmekte, ayrıca ifadenizde bir bozukluk oluşturmayarak diğer yöntemlerden kendisini ayırmaktadır.


Bize Yazın, Biz Size Ulaşalım


Galeri

 • Galeri

Anlaşmalı Kurumlar