Göz Çevresi Mezoterapisi İzmir Derim Tıp Merkezi
 
Göz Çevresi Mezoterapisi İzmir

GÖZ ÇEVRESİ MEZOTERAPİSİ

Göz çevresi derisindeki kozmetik sorunları gidermek amacıyla bu alandaki deri içine yapılan enjeksiyonlara göz çevresi mezoterapisi adı verilir.

Derimizin en ince ve en hassas olduğu alanlardan biri göz çevremizdir. Ve yüzümüzün en hareketli yerlerinden bir olduğu için en erken kırışan bölgelerimizden biridir. Kişisel ve ailesel yatkınlık olması durumunda ve düzensiz uyku, düzensiz beslenme, yorgunluk, alkol alımı, stres , hızlı kilo vermek göz çevresinde koyu halkalanma ve çökük görünüme neden olabilmektedir. Bu durumların tedavisinde görünümün iyileştirilmesi amacıyla göz çevresine mezoterapi yapılabilmektedir.

Bu alanda kullanılan mezoterapi ürünlerinin temel içeriği hyaluronik asittir. Hyaluronik asit derinin canlı ve nemli görünmesini sağlayan temel yapıtaşlarından biridir. Yine mezoterapi ürünlerinde bulunan süksinik asit, çeşitli vitamin, mineral, enzim ve koenzimler buradaki derinin canlanması, nemlenmesi, kırışıklığın azalmasına katkıda bulunur. Dolaşımın arttırılarak morluk ve halkalanmanın giderilmesine yardımcı olur.

Yaşlanma karşıtı (antiaging) uygulamaların temel hedeflerinden biri yıpranmış kolajen tamirini ve yeni kolajen yapımını sağlamaktır.

Göz Çevresi Mezoterapisi Nasıl Uygulanır?

Göz çevresi anestezik kremle uyuşturulur. Deri uygun şekilde temizlendikten sonra ürün enjekte edilir. Seans 10-15 dakika sürer. Uygulanacak ürüne göre 2-4 hafta aralıklarla 1-3 seans yapılır. Etkinin devamı için 4-6 ayda bir tekrar uygulama yapılabilir.

Uygulama Sonrası

Uygulama sonrasında aynı gün içinde makyaj yapılmamalı, aynı hafta içinde yoğun sıcak ve saunadan kaçınılmalıdır. Uygun göz çevresi bakım ürünlerinin kullanılması etkinin güçlenmesini sağlar.

Düzenli uyku, sağlıklı beslenme, sigara ve alkol kullanımının bırakılması, güneşten korunma diğer alanlarda olduğu gibi göz çevresi sağlık ve estetiği için önemlidir.