Göz Altı Işık Dolgusu İzmir Derim Tıp Merkezi
 
Göz Altı Işık Dolgusu İzmir

GÖZ ALTI IŞIK DOLGUSU NEDİR?

Zaman içinde göz altlarında, cilt altındaki yağ dokuda incelmeye bağlı bir çökme ve renk koyulaşması meydana gelir. Bu görünüm kişiyi yorgun ve cansız gösterir. Bu görüntünün düzeltilmesi amaçlı göz altı dolguları kullanılmaktadır.

Bu dolgular gözaltı gibi hassas bölgeye uygulamada kullanılan özel dolgulardır. Hyalüronik asit içerikli bu dolgular herhangi bir allerjik reaksiyona neden olmamakta ancak uygulama bölgesinin zengin damarsal yapısından dolayı tecrübeli hekimler tarafından uygulanması gerekmektedir.

Göz Altı Işık Dolgusu Nasıl Uygulanır?

Gözaltı ışık dolgu uygulaması sırasında keskin iğne kullanılması o bölgedeki damarlara hasar verebileceğinden uygulama keskin olmayan kanül denilen araçlarla yapılır. Bu sayede işlem alanında herhangi bir kanama ve morarma olmaz, kişi günlük hayatına rahatlıkla devam edebilir. genel yüz estetiğinin önemli parçalarından biridir. Yüzün daha estetik ve güzel görünmesini sağlayan altın oranların tamamlanmasında dudaklar da önemli rol oynar.

Yüzün anatomik yapısına uygun hacimdeki dudaklar genel olarak daha çekici bir görünüm elde edilmesini sağlar.

Göz Altı Işık Dolgusu ve Diğer Uygulamalar

Dolgu uygulaması sonrasında çok sıcak suyla duş, o bölgeye masaj önerilmez. Gözaltı dolgusu ile çöküntüye bağlı renk koyulaşması belli bir oranda giderilmekle birlikte eğer kişide göz çevresinde yaygın renk koyulaşması (hiperpigmentasyon) da varsa mezoterapi ya da lazer uygulamaları gibi renk açıcı ek uygulamalarla kombine bir tedavi de planlanabilir.