Zaman içinde göz altlarında, cilt altındaki yağ dokuda incelmeye bağlı bir çökme ve renk koyulaşması meydana gelir. Bu görünüm kişiyi yorgun ve cansız gösterir. Bu görüntünün düzeltilmesi amaçlı göz altı dolguları kullanılmaktadır. Bu dolgular gözaltı gibi hassas bölgeye uygulamada kullanılan özel dolgulardır. Hyalüronik asit içerikli bu dolgular herhangi bir allerjik reaksiyona neden olmamakta ancak uygulama bölgesinin zengin damarsal yapısından dolayı tecrübeli hekimler tarafından uygulanması gerekmektedir. Gözaltı dolgu uygulaması sırasında keskin iğne kullanılması o bölgedeki damarlara hasar verebileceğinden uygulama keskin olmayan kanül denilen araçlarla yapılır. Bu sayede işlem alanında herhangi bir kanama ve morarma olmaz, kişi günlük hayatına rahatlıkla devam edebilir.

GözaltıIşıkDolgusu

Dolgu uygulaması sonrasında çok sıcak suyla duş, o bölgeye masaj önerilmez. Gözaltı dolgusu ile çöküntüye bağlı renk koyulaşması belli bir oranda giderilmekle birlikte eğer kişide göz çevresinde yaygın renk koyulaşması (hiperpigmentasyon) da varsa mezoterapi ya da lazer uygulamaları gibi  renk açıcı ek uygulamalarla kombine bir tedavi de planlanabilir.

Gözaltı dolgu uygulamalarında uygun olmayan ürün kullanımı, fazla miktarda ürün uygulanması, ürünün doğru derinliğe verilmemesi sebebiyle gözaltlarında ödem gibi komplikasyonlar olabilmektedir. O nedenle bu uygulamayı sadece tecrübeli uzman hekimler yapmalıdır. Uygun ellerde yapılan uygulamalarda elde edilen sonuçlar yüz güldürücü, kalıcılıkları da uzun olmaktadır.


Bize Yazın, Biz Size Ulaşalım


Uygulama Ara

Sosyal Medya Hesaplarımız

Çalışma Saatleri
  • Hafta içi09.00 - 20.00
  • Cumartesi 09.00 - 18.00
  • Pazar Kapalı

Anlaşmalı Kurumlar