Genital bölge renk açma İzmir Derim Tıp Merkezi
 
Genital bölge renk açma İzmir

GENİTAL BÖLGE RENK AÇMA

Genital bölge ve koltuk altı renk koyulaşmaları son yıllarda odaklanılan konulardan birini oluşturmaktadır. Kadınlarda hormonal nedenler, gebelik, tüy alma yöntemleri ve tahrişlerden sonra bu bölgelerde koyulaşma olabilmektedir.

Genital bölge renk açma yöntemleri mezoterapi ve peeling uygulamalarından oluşmaktadır.

Mezoterapi ile Renk Açma

Genital bölge mezoterapisi nedir?

Mezoterapi deri içine tedavi amaçlı ilaç enjeksiyonudur.

Neler kullanılır?

Mezoterapi ürünlerinde bulunan renk açıcı maddeler, hyaluronik asit, çeşitli vitamin, mineral, enzim ve koenzimler buradaki derinin canlanması ve renginin açılmasına katkıda bulunur.

Nasıl yapılır?

Genital bölge kremle uyuşturulur. Deri uygun şekilde temizlendikten sonra ürün enjekte edilir. Seans 10-15 dakika sürer. Uygulanacak ürüne göre 1-2 hafta aralıklarla 4-10 seans yapılır. İşlem sonrasında derinin temizliğine özen gösterilmelidir.

Dermamelan ile Renk Açma

Genital bölge peelingi nedir?

Bu amaçla Dermamelan intimate enzim peelingi kullanılmaktadır.

Nasıl uygulanır?

İşlem klinikte uygulanır. Genital bölge temizlendikten sonra ürünün temas etmemesi gereken hassas alanlar uygun kremle kapatılır. Genital bölge ve bacak iç kısımlarına dermamelan intimate peeling sürülür. 7 dakika sonra peeling nötralize edilir. Sonrasında dermamelan intimate mask sürülür ve şeffaf bantlarla alan kapatılır. Hasta 2 saat sonra evde maskeyi yıkar ve verilen bakım kremlerini sürer .

Yan etkisi var mıdır?

İşlem sonrası birkaç gün hafif kızarıklık ve hassasiyet olabilmektedir.