Gençlik Aşısı İzmir Derim Tıp Merkezi
 
gençlik aşısı hyalüronik asit İzmir

GENÇLİK AŞISI

Gençlik Aşısı içinde çapraz bağsız hyaluronik asit, çeşitli vitamin, aminoasit, koenzimler ve mineraller içeren, cilde parlak, sağlıklı, genç görünüm vermeyi amaçlayan bir mezoterapi ürünüdür.

Hyaluronik asit cildimize nem ve gerginlik veren, bağ dokumuzun esas maddelerinden biridir. 20- 30 yaşlarından itibaren derimizdeki miktarı azalmaya başlamaktadır. Miktar azaldıkça deride nemsizlik, matlık, incelme, kırışma oluşmaktadır. Eksilen hyaluronik asidin enjeksiyonlarla verilmesi deriye kaybetmiş olduğu nem ve canlılığı tekrar kazandırmaktadır.

Gençlik aşısı deride sigara kullanımına, çok sıkı diyete, yoğun güneşlenmeye, yaşlanmaya bağlı olarak gelişen nem kaybı, kırışıklık, sarkma, matlaşmaların tedavisinde kullanılmaktadır.

Gençlik Aşısı Etkisi

İnce iğnelerle deri içi enjeksiyon ile seanslar halinde uygulanır. İşlem öncesi deriye anestezik krem sürülür. Seans süresi 15-20 dakikadır. İşlem 2 hafta aralıklara 3-5 seans uygulanır. Etkisi işlemden sonraki günler içinde ortaya çıkar, verilen hyaluronik asit vücut tarafından yıkılıncaya kadar aylarca sürer. Etki devamlılığı için yılda 2-3 kez seanslar tekrarlanabilir.

Gençlik Aşısı Nereye Uygulanır?

Gençlik Aşısı, kırışıklık ve nem kaybının olduğu tüm deri alanlarına yapılabilir. En sık uygulama alanları yüz,boyun, dekolte ve el sırtıdır.