Saç Ekimi İzmir Derim Tıp Merkezi
 
Fue Saç Ekimi İzmir

FUE SAÇ EKİMİ

Derim Cerrahi Tıp Merkezi Saç Ekim biriminde yepyeni bir görünüme kavuşabilirsiniz. Medikal teknoloji ile dökülen saçlarınıza ameliyathanemizde FUE yöntemi saç ekimi uyguluyoruz. Bu operasyon sırasında neşter kullanılmaz, dikiş atılmaz ve köklerin alındığı bölgede iz kalmaz.

FUE Yöntemi (Foliküler Ünite Ekstraksiyonu) Nedir?

Saç dökülmesi toplumda hem erkek hem kadınlarda görülen, kişinin sosyal yaşantısını olumsuz etkileyen bir sağlık sorunudur. Dünyada son zamanlarda yaygın olarak uygulanan saç ekim yöntemi FUE hem saçı alırken hem ekerken doğal sonuçlar ortaya koyan bir saç ekim metodudur. FUE yöntemi saçlı bölgeden canlı saç köklerinin tek tek dökülen alana transferinin gerçekleştirilmesi işlemidir. FUE saç ekiminde iyileşme süreci çok kısadır. İzmir’de Derim Cerrahi Tıp Merkezi Saç Ekimi alanında uzman dermatoloji doktoru eşliğinde steril şartlar sağlanarak tecrübeli bir ekiple saç ekimi uygulaması gerçekleştirmektedir. FUE Saç Ekimi Operasyonundan 1.5 ay sonra ekilen saçların büyük bir kısmı dökülür ve 3. ayda çıkmaya başlar, 6 ay sonunda gözle görülür bir değişim olur. Kesin sonuç görebilmek için 12 ay uygun bir zamandır. Profesyonel bir ekip tarafından yapıldığında saç ekimi çok iyi sonuçlar verir. Ömür boyu uzayan saçlar insanın görünümünü değiştirdiği gibi psikolojisini de olumlu etkilemektedir. Saç ekimi yetenek, görsellik ve teknoloji gerektirir.

FUE yöntemiyle saçın alındığı yerde neşter kullanılmaz, dikiş yada yara izi kalmaz. Hastayı günlük hayatından alıkoymadan işlem gerçekleştirilir. Bu işlem sırasında alanda mevcut saç köklerine zarar verilmez.

Saç Ekiminde Safir Fue Teknolojisi

Safirden elde edilen ve saçın yapısına uygun ince kanallar açılmasını sağlayan uçlarla kanal açılır ve bu kanallara ekim yapılır. Bu sayede travma ve yara iyileşmesi kısalır.

Fue Saç Ekimi Şunları Sağlar:

Görünür bir yara izi kalmadan baş traş edilebilir, dikiş izi yoktur. Kalıcı yatay bir yara izi olmaz, daha çabuk iyileşir, daha rahat bir iyileşme süreci geçirilir. Ameliyat sonrası acı daha az olur ve aktiviteler daha az kısıtlanır. (Detaylı bilgi için +90 534 892 79 79 numaralı telefondan bize ulaşarak ücretsiz ön görüşme randevusu alabilirsiniz.)

Ekilen Saç Dökülür Mü?

Saç ekiminde nakledilen saç kökleri dökülmemeye kodlanmış, iki kulak arkasındaki greftlerden elde edilerek gerçekleşir. Ense bölgenizdeki saçlarınız, dökülmemeye kodlanmıştır ve bu saçlar, ekim yapıldıktan sonra da aynı hücre yapısını korur ve dökülmez. Yanlızca ‘’Kemoterapi’’gibi ağır tedavilere maruz kalınırsa hücre özelliğini yitirebilir. FUE yöntemiyle saçın alındığı yerde saçın yapısına uygun punçlar kullanılır ve iz kalma riski bulunmamaktadır. Hastayı günlük hayatından alıkoymadan işlem gerçekleştirilir. Bu işlem sırasında alanda mevcut saç köklerine zarar verilmez.

Saç Ekimi İçin Hangi Mevsim Uygundur?

FUE saç ya da sakal ekimi uygun şartlar sağlandığında her mevsim yapılabilir. Ancak yılın sıcak aylarında yoğun güneş, deniz, havuz gibi sosyal aktivitelerden 1 ay uzak kalmanız gerekmektedir. Gerekli koşulları sağlayabilen herkes bu operasyonu yaptırabilir.

Saç Ekimi Hangi Yaş Aralığında Yapılabilir?

Saç ekimi sağlıklı olan 22 yaş ve üzeri her adaya uygulanabilen bir cerrahi girişimdir. Nadiren 18 yaş üzeri görülen saç dökülme problemlerinde de uygulanmaktadır. Saç ekimi operasyonu öncesinde danışanlarımıza belli tetkikler uygulanır ve doktor muayenesi sonrası işleme engel bir sağlık problemi yoksa planlama yapılır.

FUE Saç Ekiminde Greft Nedir?

FUE saç ekiminde donör bölgeden alınan greftlerin içerisinde saç kökleri bulunur. Bir greft tekli, ikili yada daha fazla saç köküne sahiptir ve ne kadar fazla saç kökü varsa aslında o kadar çok saç teli elde edilir.

Saç Ekimi Fiyatları

Saç ekimi fiyatları İzmir, İstanbul, Ankara ve diğer şehirlerde uygulamaya ve kişiden kişiye değişebilir. En doğru saç ekimi fiyatı için mutlaka ücretsiz saç analizi muayenesine geliniz.

Ücretsiz Saç Analizi

+90 534 892 79 79 numaralı telefondan bize ulaşarak saç ekimi için ücretsiz saç analizinizi yaptırabilirsiniz.

ONLINE KONSÜLTASYON

Bizlere aşağıdaki butona tıklayarak Whatsapp üzerinden saç fotoğraflarınızı gönderin, uzmanlarımız saç ekimi için ihtiyacınız olan bölgeyi, saç kalınlığı, saç yapısı gibi kriterleri inceleyip size geri dönüş yapsınlar.

derim izmir hair transplant saç ekimi izmir sac ekimi turkey