İzmir Fransız Askısı Fiyat Derim Tıp Merkezi
 
Fransız Askısı İzmir

FRANSIZ ASKISI NEDİR?

İple yüz asma veya germe olarak adlandırılan yöntemler veya diğer adıyla Fransız Askısı, ameliyatsız yüz germe işlemleri olup, deri altına yerleştirilen ipliklerle cildin asılması, sarkmaların toparlanması, iplerin uyardığı kolajen yapımı ile cildin yenilenmesi sağlanmaktadır.

Fransız Askısı Hangi Durumlarda Uygulanır?

Yüz ve vücut derimiz yaşlanma, yerçekimi, hızlı kilo verme ile sarkabilmektedir. Orta hafif derecede cilt sarkması olan kişilerde bu işlem uygulanabilir. İleri aşama yüz–deri sarkmaları estetik cerrahi gerektirmektedir. Kaş kaldırma, badem göz uygulamaları da iple yapılabilmektedir.

 

Fransız Askısı geçici yan etkileri ve uzun süreli etkisiyle tercih edilir.

Fransız Askısı Nasıl Uygulanır?

Vücutta eriyebilen ameliyat iplikleriyle aynı maddeden üretilmiş özel ipler bu amaçla kullanılmaktadır. Bu iplerin üzerinde yer alan özel çentikler ve koniler ipin konduğu yerde ve gerginlikte kalmasını sağlamaktadır. Gerilmek istenen bölge temizlenir, iplerin giriş alanı lokal anesteziyle uyuşturulur ve ince iğnelerle ipler yerleştirir. Gerilme etkisi anında görülmektedir. İpler 6 ay içinde erirken uyardıkları kollajen sentezi gerilme etkisini 1-2 yıla uzatır.

Fransız Askısı Kimlere Uygulanmaz?

Derisi çok kalın veya çok ince kişiler, deri sarkması çok fazla olan kişilere bu işlem uygun değildir. Gebelik, hastanın genel durumu bozan hastalıkların olması, şiddetli romatizmal hastalıkları olanlar, bağışıklık sistemi bozukluğu olanlar, enfeksiyonu olan hastalara işlem uygulanamaz .

Fransız Askısının Yan Etkileri Nelerdir?

Fransız Askısı  uygulamasından sonra oluşabilecek yan etkiler geçicidir. İşlemden sonra morluk ve hafif ödem oluşabilir, gerginlik veya doluluk hissi duyulabilir . Bu yan etkiler birkaç gün içinde geçer. Fransız askısı işlemi sonrası günlük hayata devam edilebilir. Fransız askısı sonrasında 7-10 gün sırt üstü yatılması önerilmektedir.