İple yüz asma veya germe olarak adlandırılan yöntemler ameliyatsız yüz germe işlemleri olup, deri altına yerleştirilen ipliklerle cildin asılması, sarkmaların toparlanması, iplerin uyardığı kolajen yapımı ile cildin yenilenmesi sağlanmaktadır.

Fransız Askısı

Hangi durumlarda uygulanır?

Yüz ve vücut derimiz yaşlanma, yerçekimi, hızlı kilo verme ile sarkabilmektedir. Orta hafif derecede cilt sarkması olan kişilerde bu işlem uygulanabilir. İleri aşama yüz–deri sarkmaları estetik cerrahi gerektirmektedir.

Kaş kaldırma, badem göz uygulamaları da iple yapılabilmektedir.

İşlem nasıl yapılır ?

Vücutta eriyebilen ameliyat iplikleriyle aynı maddeden üretilmiş özel ipler bu amaçla kullanılmaktadır. Bu iplerin üzerinde yer alan özel çentikler ve koniler ipin konduğu yerde ve gerginlikte kalmasını sağlamaktadır. Gerilmek istenen bölge temizlenir, iplerin giriş alanı lokal anesteziyle uyuşturulur ve ince iğnelerle ipler yerleştirir. Gerilme etkisi anında görülmektedir. İpler 6 ay içinde erirken uyardıkları kollajen sentezi gerilme etkisini 1-2 yıla uzatır.

Yan etkileri nelerdir?

Oluşabilecek yan etkiler geçicidir. İşlemden sonra morluk ve hafif ödem oluşabilir, gerginlik veya doluluk hissi duyulabilir . Bu yan etkiler birkaç gün içinde geçer. İşlem sonrası günlük hayata devam edilebilir. İşlem sonrasında 7-10 gün sırt üstü yatılması önerilmektedir.

Hangi kişilere uygulanamaz?

Derisi çok kalın veya çok ince kişiler, deri sarkması çok fazla olan kişilere bu işlem uygun değildir. Gebelik, hastanın genel durumu bozan hastalıkların olması, şiddetli romatizmal hastalıkları olanlar, bağışıklık sistemi bozukluğu olanlar, enfeksiyonu olan hastalara işlem uygulanamaz .


Bize Yazın, Biz Size Ulaşalım


Uygulama Ara

Sosyal Medya Hesaplarımız

Çalışma Saatleri
  • Pazartesi 09.00 - 18.00
  • Salı 09.00 - 20.00
  • Çarşamba 09.00 - 18.00
  • Perşembe 09.00 - 20.00
  • Cuma 09.00 - 18.00
  • Cumartesi 09.00 - 18.00
  • Pazar Kapalı

Anlaşmalı Kurumlar