fraksiyonel

Fraksiyonel lazer uygulandığı alanda yara oluşturmadan mevcut hasarı tamir eden, cilt altındaki kollajeni yenileyen lazerlerdir. Bu lazerlerin özelliği uygulandıkları alana mikron çapında kanalcıklar oluşturup kollajen oluşumuna ve bağ doku yenilenmesine yardım etmesidir. Bu sütun halindeki hasar alanlarının etrafındaki deri alanları sağlam kalır ve ısı hasarı görmüş alan, etraftaki sağlam deriden gelen hücrelerle hızla onarılır. Cilt rengi ve elastikiyeti düzelir. Uygulamalar ayda 1 kez yapılır ve 3-5 seanslık tedavi ile başarılı sonuçlar elde edilebilir.

Fraksiyonel lazer tedavileri, akne (sivilce) izleri, yara, ameliyat ve yanık izleri, kırışıklık tedavileri, gözenekleri küçültme ve deri çatlaklarının tedavisinde başarı ile kullanılmaktadır.

Tedavi öncesinde işlem yapılacak alana lokal anestezik krem uygulanır. İşlem öncesi cilt temizlendikten sonra uygulama yapılır. İşlem sonrasında kızarıklık oluşur, 2-3 gün içinde soyulma ve kabuklanma olabilir. Deri tipine göre 4-10 gün arasında cilt normal görünümüne kavuşur.

Ara

Bizi Takip Edin

Çalışma Saatleri
  • Pazartesi - Cuma 09.00 - 18.00
  • Cumartesi 09.00 - 13.00
  • Pazar Kapalı

Galeri