Et Beni Tedavisi İzmir Derim Tıp Merkezi
 
Et Beni Tedavisi İzmir

ET BENİ TEDAVİSİ

Et benleri göz kapakları, boyun , koltuk altları, karında olabilen saplı, deri rengindeki benlerdir. Hastanın Dermatoloji hekimince muayenesi ve oluşum nedenlerine yönelik gerekli tetkikler yapıldıktan sonra kriyoterapi, koter ve ablatif lazerle tedavi edilebilirler. Genellikle kozmetik nedenlerle ve ele, tıraş makinasına, kolyeye takılmaları nedeniyle tedaviye ihtiyaç duyulmaktadır.

Yaşlanma karşıtı (antiaging) uygulamaların temel hedeflerinden biri yıpranmış kolajen tamirini ve yeni kolajen yapımını sağlamaktır.

Kriyoterapi ile Et Beni Tedavisi

Bu yöntemde sıvı nitrojen (azot) kullanılmaktadır. Dokuya püskürtüldüğünde -40 dereceye kadar donma etkisi yaratır. Bu donma ile et beni dokusu hasarlanarak yara olur, kabuklanır ve dökülür. İşlem lokal anestezi gerektirmez. Sonrasında dokuda kızarıklık, şişlik, içi su dolu kabarcık, kabuklanma görülebilir. Uygun bakım kremleri 1 hafta kullanılır. Et beni sayısına göre işlem 1-10 dakika sürer.

Koterizayon ile Et Beni Tedavisi

Et beni dokusunun elektrikle yakılarak dağlanmasıdır. İşlem öncesi iğne ile lokal anestezi yapılır. İşlem sonrasında yara ve kabuklanma olur. Uygun bakım kremleri 1 hafta kullanılır. Et beni sayısına göre 5-20 dakika sürer.

Ablatif Lazer ile Et Beni Tedavisi

Kliniğimizde bu amaçla Er-YAG lazer kullanılmaktadır. Deriye lokal anestezik krem sürülür ve sonrasında lazer uygulanır. Sonrasında yara ve kabuklanma olur. Uygun bakım kremleri 1 hafta kullanılır. Et beni sayısına göre 5-20 dakika sürer.