Estetik Burun Ameliyatı Fiyatları Derim İzmir
 
Burun Estetik Ameliyatı İzmir

BURUN ESTETİĞİ | ESTETİK BURUN AMELİYATI

Burun estetiği ameliyatı (rinoplasti) veya burnu yeniden şekillendirme ameliyatı, estetik cerrahi ameliyatlarının en yaygın olarak uygulananıdır. Estetik burun ameliyatı burnunuzu küçültebilir veya büyültebilir, burun ucunun veya kemerinin şeklini değiştirebilir, burun deliklerinizin genişliğini daraltabilir veya burnunuzla üst dudağınız arasındaki açıyı değiştirebilir. Aynı zamanda doğumsal veya yaralanmaya bağlı bir şekil bozukluğunu düzeltebilir, veya soluk almanızdaki bazı problemleri giderebilir. Derim Dermatoloji Cerrahi Tıp Merkezi'nde burun estetik ameliyatları öncesinde kullanılan 3D teknolojisiyle burnunuzun ameliyat sonrası nasıl görüneceğine karar verebilirsiniz.

Burun estetiği ameliyatı deneyimli bir estetik cerrah tarafından yapıldığı takdirde komplikasyonlar (istenmeyen sonuçlar) nadir ve genellikle önemsizdir. Her şeye rağmen daima bir komplikasyon ihtimali vardır. Bunlar enfeksiyon, burun kanaması veya anesteziye karşı reaksiyondur.

Ameliyattan sonra çatlamış küçük kılcal damarlar, derinin yüzeyinde çok ince kırmızı noktalar şeklinde ortaya çıkabilir. Estetik burun ameliyatı, burun içinden yapıldığından, görünen ameliyat izi söz konusu değildir. Ancak açık teknik kullanıldığında veya geniş burun deliklerinin daraltılması gerekiyorsa, burun tabanında kalan çok küçük ve ince izler ,genellikle, görülmeyecek kadar önemsizdir.

Doktorunuzla sizin aranızda, iyi bir iletişim esastır ve çok önemlidir. İlk görüşmede cerrah size burnunuzun neye benzemesini veya nasıl görünmesini arzu ettiğinizi soracak; burnunuzun ve yüzünüzün yapısını inceleyecek ve sizin için mümkün olan ihtimalleri anlatacaktır. Burun kemiklerinizin ve kıkırdaklarınızın yapısı, yüzünüzün şekli, cildinizin kalınlığı, yaşınız ve beklentileriniz temel tartışma konularıdır.

Estetik burun ameliyatı genellikle bir veya iki saat sürer. Ameliyat esnasında burun derisi, kemik ve kıkırdak çatısından ayrılacaktır. Burnun yeniden şekillendirilmesi işlemi , burunda mevcut probleme ve cerrahın uyguladığı tekniğe bağlı olarak değişecektir. Son olarak deri, oluşturulan çatının üzerine adapte edilecektir. Ameliyat tamamlandığında burun üzerine ,burnun yeni şeklini muhafaza etmesine yardımcı olacak bir alçı atel uygulanacaktır. Burnun içindeki iki hava yolunu birbirinden ayıran bölme olan septumu sabitleştirmek için, burnun içine tamponlar veya yumuşak plastik aletler konulabilir.

Ameliyatı takip eden günlerde yüzünüz şiş ve bereli iken, daha iyi görüneceğinizi ve güzelleşeceğinizi unutmak kolaydır. Estetik ameliyattan sonra , hastaların çoğu bir süre kendisini iyi hissetmez, bu oldukça normal ve anlaşılabilir bir durumdur. Bir gurup hasta ise ,bu safhanın geçeceğinden emindir. Gün ve gün burnunuz daha güzel görünmeye başlayacak ve moraliniz gittikçe yükselecektir. Bir veya iki hafta sonra ,artık henüz yeni ameliyat olmuş gibi görünmeyeceksiniz. Ancak iyileşme hala yavaş ve dereceli olarak ilerleyen bir süreçtir.

3D VECTRA TEKNOLOJİSİ

Derim Dermatoloji Cerrahi Tıp Merkezi'nde burun estetik ameliyatları öncesinde kullanılan 3D teknolojisiyle burnunuzun ameliyat sonrası nasıl görüneceğine karar verebilirsiniz.

Hayatımızın her alanında kullandığımız teknolojiler sayesinde artık estetik operasyonlar sonrasında nasıl bir görünüme sahip olacağımızı önceden izleyebiliyoruz.

3D Vectra Teknolojisi sayesinde hasta operasyon öncesinde doktoruyla görüşerek, beklentilerini daha net aktarabiliyor. Burun estetiği ameliyatları, Türkiye’de ve dünyada en çok tercih edilen estetik operasyonlardan birisi. Burun görüntüsündeki küçük bir değişim, yüzdeki ifadeyi de fark edilir oranda değiştiriyor. Hastanın ameliyat sonrası tahmini sonucu görmeleri, sürecin daha sağlıklı ilerlemesini ve doktorun hastanın beklentilerine hakim olmasını sağlıyor.

Üç boyutlu (3D) fotoğraf sistemlerindeki gelişmeler yeni bilgisayar programlarıyla desteklenerek estetik ameliyat olmayı düşünen hastalarda ameliyat sonrası ortaya çıkması beklenen sonucu göstermeye izin veriyor. İşlem hastanın VECTRA 3D kamerasıyla üç boyutlu fotoğrafının çekilmesiyle başlıyor ve ardından cerrahın özel bir program kullanarak ameliyat planlaması yapması ve ameliyat sonrası beklenen görünümün üç boyutlu olarak hastaya gösterilmesiyle devam ediyor.

3D VECTRA TEKNOLOJİSİNİN AVANTAJLARI

Sistemin en büyük avantajı, beklenen sonucu hala kullanılmakta olan programlarda olduğu gibi sadece yan profilden değil önden, alttan, çaprazdan yani nereden isterseniz oradan görebilmeniz. Programda hastaların anlaması gereken en önemli şey bunun ameliyat sonucu olmadığıdır. 3D Vectra hastanın istediği sonucu doktor ile eksiksiz paylaşabilmesi, düşüncelerini aktarabilmesi için iyi bir yöntemdir.

BURUN ESTETİĞİ FİYATLARI

Burun estetiği fiyatları en çok sorulan soruların başındadır. Burun estetiği fiyatları kapalı burun estetiği veya açık burun estetiği operasyonuna göre değişebilmektedir. Sağlıklı bilgi alabilmek için sizi ücretsiz burun estetik ameliyatı ön görüşmesi için Derim Cerrahi Tıp Merkezi'ne bekliyoruz.