Dudak Dolgusu İzmir Derim Tıp Merkezi
 
Dudak Dolgusu İzmir

DUDAK DOLGUSU NEDİR?

Dudaklar genel yüz estetiğinin önemli parçalarından biridir. Yüzün daha estetik ve güzel görünmesini sağlayan altın oranların tamamlanmasında dudaklar da önemli rol oynar. Yüzün anatomik yapısına uygun hacimdeki dudaklar genel olarak daha çekici bir görünüm elde edilmesini sağlar.

Yapısal olarak ince yapıda olan dudaklar ya da zaman içinde yüzde hacim kaybının etkisiyle dudaklarda da görülebilen incelme dudak dolgusu ile başarılı bir şekilde düzeltilmektedir. Sadece hacim vermek için değil aynı zamanda mevcut asimetrik bir görünümünde düzeltme sağlamak için de dudak dolgusu kullanılmaktadır.

Dudak dolgularında en çok korkulan durum yanlış teknik ve uygun olmayan ürün kullanımına bağlı fazla şişlik, ördek dudak görünümüdür. Dudak bölgesi hassas bir bölge olmasından dolayı dudak dolgusu yapılırken seçilecek dolguların türü önem taşır. Hyalüronik asit içerikli dolgular daha güvenlidir ve uzman doktorunuz tarafından seçilecek uygun kalınlıktaki dolgularda yan etki yaşanma riski düşer.

Doğru teknikle uygulanan dudak dolgularında dudaklara estetik bir şekil ve aynı zamanda hacim kazandırılabilir.

Dudak Dolgusu Nasıl Uygulanır?

Dudak dolgu uygulaması öncesinde uygulama bölgesine lokal anestezik krem sürülür. Yaklaşık 20-30 dk sonra uyuşma sağlandıktan sonra işlem yapılır.Dudak dolguları ucu keskin iğne ya da ucu künt olan kanüllerle uygulanabilir. İşlem sonrasında birkaç gün süren ödem, iğne giriş yerlerinde morluklar oluşabilmektedir. İşlem sonrası ağır egzersiz, çok sıcak ve çok soğuk uygulamalardan kaçınmak gerekir. Dudak dolgularının etki süresi diğer dolgu uygulanan bölgelere göre kısmen daha kısa olabilmektedir. Kişisel değişiklik göstermekle bu süre 6-12 ay arasında değişebilmektedir.

Çok ince dudak yapısına sahip kişilerde 3-4 ay aralıklarla birkaç uygulama yapılması dudaklarda kademeli bir hacim artışı ve doğal görünüm elde edilmesi açısından daha uygun olur. Kan sulandırcı, ağrı kesici, vitamin kullanan kişilerde işlem öncesinde birkaç gün önceden bunların kesilmesi kanama ve morarma riskini azaltır.

Dudak Dolgusunun Yan Etkileri Nelerdir?

Dudak dolgusu uygulamalarında kesinlikle kalıcı olduğu iddia edilen, içeriği belli olmayan ürünlerin kullanılmaması gerekmekte, bu tür ürünlerin kullanımı kısa ve uzun vadede kalıcı ve sakıncalı birçok yan etkiye yol açabilmektedir.

İzmir'de Dudak Dolgusu Fiyatları

İzmir'de dudak dolgusu fiyatları kullanılan dolgu malzemesi ve profesyonel hizmete göre değişebilmektedir. İzmir'de bulunan Derim Dermatoloji Tıp Merkezi dudak dolgusu konusunda da uzman hekimleriyle hizmetinizdedir.İzmir'de dudak dolgusu yapan tek dermatoloji tıp merkezi olan Derim'e bekleriz.