Cool Mode Lazer Nedir?

Çevresel ve genetik faktörlerin etkisiyle zaman içinde cildimizde meydana gelen değişiklikler kendisini deride matlaşma, solgunluk, çizgilenmeler, renk ton eşitsizlikleri şeklinde gösterir. Deri yenileme ve gençleştirme ile ilgili işlemlerden beklentimiz etkili olması kadar günlük hayatımızdan da bizi alıkoymaması yönündedir. Teknolojinin gelişmesi estetik sektöründe de bu anlamda işimizi kolaylaştıran birçok cihazın önümüze çıkmasını sağlamıştır. Bunlardan bir tanesi cool mode uygulanan lazerdir. Cool mode lazer uygulamasında deriye ince sütunlar şeklinde verilen lazer ışını ayarlanabilen derinliğe kadarki deri katmanında kontrollü bir hasar oluşturur. Derinin üst tabakası yenilenirken kollajen yapımı da aynı zamanda uyarılmış olur.

Cool Mode Lazer Hangi Durumların Tedavisinde Uygulanır?

Cool mode lazer derinin üst katmanlarının yenilenmesinin gerektiren her durumda uygulanır. Cilltteki ton eşitsizlikler, geniş gözenekler, yüzde mat ve solgun görünüm, akne izleri, ince çizgilenmelerde kullanılmaktadır. Aynı zamanda cilt yenileme amaçlı boyun, eller ve dekolte bölgesinde de kullanılabilmektedir.

Cool Mode Lazer Tedavi Süreci Nasıldır?

Uygun analiz yapıldıktan sonra cildin ihtiyacına göre gerekli seans sayısı belirlenir. Tedavi edilecek duruma göre değişmekle birlikte genelllikle 3-6 seans yeterli olmaktadır. Seans aralıkları 3-4 hafta arasıdır.

İşlem ağrılı bir işlem olmayıp işlem sonrasında daha belirgin olup birkaç gün içinde gerileyen kızarıklık ve hafif yanma dışında bir sıkıntı olmaz. Kızarıklık gerileyince önerilen ürünlerle dengelenebilen hafif bir soyulma olur. 5 gün içinde cilt tamamen normale döner. Tedavi sırasında ve sonrasında mutlaka güneş koruması yapılmalıdır.

Ara

Bizi Takip Edin

Çalışma Saatleri
  • Pazartesi - Cuma 09.00 - 18.00
  • Cumartesi 09.00 - 13.00
  • Pazar Kapalı

Galeri