Mezolifting Cilt Mezoterapisi İzmir Derim Tıp Merkezi
 
Cilt Mezoterapisi mezolifting İzmir

CİLT MEZOTERAPİSİ / MEZOLIFTING

Mezoterapi; Yüz ve boyun cildinde yaşa, güneş ışınlarına, sigara dumanına ve cildi yaşlandıran pek çok iç ve dış nedenlere bağlı olarak elastikiyet kaybı, kırışıklık ve matlaşma meydana gelir. Mezolift-mezoterapi cilt sarkmasının, kırışıklıkların azaltılması ve cilt yenilemede kullanılabilen bir tedavi şeklidir.

Mezolift-mezoterapi temel olarak deriyi hyaluronik asit, vitamin, mineral ve antioksidan maddelerle canlandırmak ve yaşlanma etkilerini geciktirmektir. Bu maddeler cilt altına küçük iğnelerle yardımıyla uygulanır. En sık yüz bölgesine uygulanmakla birlikte boyun, dekolte bölgesi ve el üzerine de uygulanabilen bir işlemdir.

Derinin gevşeklik ve elastikiyet kaybının azaltılması, kollajen üretiminin arttırılması ve hızlı hücre yenilenmesi sağlanır.

Tedavi sonrası cilt daha taze, dinlenmiş ve aydınlık görünür. Mezolift başlangıçta 1-4 hafta aralıklarla uygulanır. Ortalama 4-6 seans uygulanır ve sonrasında 3-6 ayda bir tekrarı yapılabilir.

Mezolift sonuçları ikinci seanstan sonra ortaya çıkmaya başlar. Önce canlandırma, sonrasında lifting, tekrarlayan seanslar sonrasında kırışıklıklarda azalma etkisi ortaya çıkar. Mezolift seanslarından sonra genellikle 24 saat güneş banyosu yapılmamalı, uygulanan bölgeler birkaç saat süreyle yıkanmamalı ve cild tahrişten korunmalıdır.

Mezolift işleminin aşırı genişlemiş damarlara sahip kişilere, uygulama yapılacak olan bölgede uçuk ya da aktif enfeksiyonu olanlara, emziren veya hamile kişilere yapılması önerilmez.