cosmelan-leke-maskesi-1
16 Nisan 2019
Cosmelan Leke Maskesi

Leke maskeleri yüzde güneş ya da hormonların etkisi ile oluşan kahverengi lekelerin tedavisinde kullanılan etkinlikleri yüksek uygulamalardır. Leke maskeleri enzimatik peelingler olup kimyasal peelingler gibi fazla miktarda soyuculuk göstermeden lekelerin rengini açma özelliği göstermektedirler.

Ciltte görülen lekelenmeler bu bölgede melanin miktarının aşırı artmasından kaynaklanmaktadır. Leke maskeleri melanin miktarını azaltarak pigmentasyonu baskılayan enzimatik peeling yöntemleridir.

Leke maskeleri sadece melanin pigmentasyonunu azaltmakla kalmaz aynı zaman cilt kalitesi arttırıcı bir etki göstererek ince çizgilerin görünümünde azalma, gözeneklerde sıkılaşma, ciltte daha pürüzsüz ve sağlıklı bir görünüm sağlarlar.

Uygulama klinikte özel temizleyici solusyon ile cilt temizlendikten sonra maske şeklinde uygulanır. 8-10 saat yüzde kalan maske yıkanarak arındırılır. Devam kremleri kişiye verilen ev protokolü doğrultusunda uygulanır. Haricen uygulanan bu protokolde deride herhangi bir yara oluşmaz. Nemlendirici ile dengelenebilen hafif bir soyulma kişiyi günlük hayatından alıkoymaz. Protokol doğru uygulandığı taktirde 2-4 hafta içinde %70-90’a varan oranda lekelerde açılma gözlemlenir.

Gebelik  ve emzirme dönemlerinde, aktif uçuk varlığında, uygulama alanında açık yara olması durumunda, rosacea varlığında uygulama yapılmaz.

Uygulama sonrasında da mutlaka güneşten korunmaya dikkat edilmelidir.

Ara

Bizi Takip Edin

Anlaşmalı Kurumlar