catlak-tedavisi

Biodermogenesi nedir?

Türkiye’de daha yeni uygulanmaya başlayan biodermogenesi yöntemi ise, dokulara hasar vererek değil, aksine dokuların biyolojik olarak tekrar canlanmasını sağlayarak, kendi kendini yenilemesine neden olur.

Bu yenilik, çatlaklarda oluşan derinliği doldurarak, sağlıklı cildin seviyesine ulaştırır, cildin yenilemesini sağlar, görünen çatlakları hafifletir. Seanslar ile birlikte deriye renk veren hücrelerin gelişimini ve çatlakların doğal cilt rengini almasını sağlar, bu da çatlak görüntüsünü giderek hafifletir. Her seans sonrası çatlaklarınızdaki yenilenmeyi ve çukurlaşmanın azalmasını takip edebilirsiniz.

Nasıl uygulanır?

Biodermogenesi® tedavisinde (Çatlak Tedavisi), hücrenin istediği besin olan sodyum ve potasyum bio uyumlu manyetik alan terapisi ile pompalanmaktadır. Pozitif akımla hücre içine pompalanan sodyum ve potasyum hücrenin ihtiyacı olan besini sağlarken, negatif akım hücre içindeki toksinleri dışarı çıkarır ve detoksifiye (toksinlerden arınma) gerçekleşir. Böylelikle hücre gerekli besini alarak normal seviyesine dönmeye ve tedavi ilerledikçe çatlaklar renklenme özelliğini kazanmaya başlar. Çatlak Tedavisi hiçbir yan etkisi olmayan bir tedavidir. Tamamen bio-uyumlu manyetik alan ile birlikte bazı spesifik amino asit bazlı serumlar cilde yedirilmek suretiyle hiçbir acı hissetmeden, hayat standartlarınıza hiçbir kısıtlama getirmeden çatlaklarınızdan kurtulabilmenizi sağlamaktadır. Yani tedavi devam ederken spora gidebilir, bakımlarınızı yaptırabilir, güneşe çıkabilir, solaryuma gidebilir, çatlaklarınızı bronzlaştırıp sağlıklı cildinizle aynı renk ve bronzluk seviyesine getirebilirsiniz.

Diğer tedavi yöntemlerinden farkı nedir?

Çatlak Tedavisi (Biodermogenesi® yöntemini) diğer tedavilerden ayıran en önemli özellik dokulara hasar vermeden biyolojik olarak tekrar canlanmalarını sağlamak ve bunun sonucunda dokuların kendi kendilerini yenilemelerini sağlamaktır. Bu yöntem derideki anormal olan metabolik faaliyetleri normalleştirmekte, destek dokusu ve üst deride hücresel faaliyetleri arttırarak normalleşmeyi tetiklemektedir. Böylece doğal kolajen ve elastik doku artışı sağlandığı gibi üst deride renk üreten hücrelerin normal renk üretme yeteneğini yeniden kazanması sayesinde derinin renklenmesi sağlanabilmektedir.

Seans sayısı ve seans aralıkları nasıl düzenleniyor?

Çatlak Tedavisi (Biodermogenesi® yöntemi) genel olarak, 10 yıla kadar olan çatlaklarda 10-12 seans uygulanırken, 10 yıl ve üzeri olan çatlaklarda 20 seanslık bir tedavi programı ile uygulanmaktadır. Seanslar haftada minimum 2, maksimum 3 olarak uygulanmakta ve 48 saatten az bir zamanda diğer seans uygulanamamaktadır.

Seans ne kadar sürer?

Bir bölge tedavisi ortalama 30 dakikadır. Aynı seansta sadece bir bölge tedavi edilmektedir.

Biodermogenesi başka amaçlar için de uygulanabilir mi?

Bu yöntem ayrıca yüz ve boyun sarkmalarının ve kırışıklıklarının tedavisinde, kol ve bacak içi sarkmalarında, göğüs ve kalça dikleştirmede başarıyla uygulanmaktadır.

Güvenli bir tedavi midir?

Biodermogenesi ile yapılan çalışmalarda herhangi bir yan etki görülmemiştir. Üretici tarafından yapılan çalışmalara ek olarak, Profesör Bacci tarafından yürütülen çalışma sonucu da, herhangi bir yan etkisi olmadan 25.000’in üzerinde seansta tedavinin mutlak güvenliğini kanıtlamıştır.

Kimlere uygulanamaz?

Biodermogenesi hamilelik,emzirme, vücutta kalp pili gibi özelleşmiş apareyleri olanlar dışında sağlıklı herkese uygulanabilir. Günlük hayatı etkilemeyen bir yöntemdir.

Biodermogenesi tedavisi ağrılı bir uygulama mıdır?

Biodermogenesi ile tedavide herhangi bir cerrahi uygulama yapılmamakta, işlem esnasında kanama ve doku hasarı olmamakta, hatta hastalar herhangi bir ağrı bile duymamaktadır.

Biodermogenesi işlem sonrası günlük hayata ne zaman dönülebiliyor?

Biodermogenesi uygulamasından hemen sonra normal yaşantınıza dönebilirsiniz. Dar kıyafetler giyilebilir. Güneşlenme, denize girme gibi durumlar için herhangi bir engel yoktur. Biodermogenesi uygulamasından sonra 3 saat soğuk banyo yapılmaması ( sıcak yapılabilir ) önerilir.

Ara

Bizi Takip Edin

Çalışma Saatleri
  • Pazartesi - Cuma 09.00 - 18.00
  • Cumartesi 09.00 - 13.00
  • Pazar Kapalı

Galeri